پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رییس سازمان جنگل ها: کوچکترین بی احتیاطی منابع طبيعي را طعمه حریق می کند
آخرین اخبار
پیگیری فرم ها
کد رهگیری
آمار بازدید
بازدید روز : 11805
بازدید کل : 48549
آخرین بروزرسانی:
20 بهمن 1397 19:2
بازدید : 485 31 تير 1392 10:47 شماره :24311

رییس سازمان جنگل ها: کوچکترین بی احتیاطی منابع طبيعي را طعمه حریق می کند

 

 رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان مطلب فوق در باره بالا بودن آمار آتش سوزی درعرصه های منابع طبیعی گفت: سال گذشته و اوایل سال جاری  بارندگی ها از وضعیت خوبی برخوردار بوده و افزایش رشدعلوفه با کوچکترین بی احتیاطی سبب آتش سوزی می شود.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها (پیام طبیعت)، مهندس علیرضا اورنگی که در حاشیه ششمین نشست کارگروه ملی مقابله با بیابان زایی با خبرنگاران سخن می گفت، بیشترین آتش سوزی های اخیر در کشور را مختص مناطق جنوب  دانست و یادآور شد: طی چند روز اخیر 200هکتار از باغات نی ریز اصطهبان فارس از قبیل باغات انگور، انجیر و بادام کوهی طعمه حریق شده است.


آقای اورنگی با هشدار به هموطنان تاکید کرد:  با افزایش دما و گرمای بیش ازحد هوا شرایط کاملاً برای حریق مهیاست و کوچکترین بی احتیاطی می تواند بخش اعظمی از جنگل ها و مراتع  کشور را طعمه آتش نماید.
مسئول اول منابع طبیعی کشور همچنین اظهار داشت: در حال حاضر سازمان جنگل ها با همکاری سازمان مدیریت بحران کشور موضوع مقابله با آتش سوزی ها را بررسی می کند.

سازمان جنگل ها برای جلوگیری از تصرفات منابع طبیعی آماده است
 علیرضا اورنگی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که در باره تخریب و تصرفات منابع طبیعی لواسان پرسیده است، گفت:  سازمان جنگل ها با هرگونه تخریب، تصرف و کاربری اراضی ملی مقابله خواهد کرد ولی متاسفانه  به دلیل عدم شناسایی موضوع و اینکه این تخریب و کاربری ها در باغات مردم است یا در محدوده اوقاف و منطقه زراعی، آن را به سازمان جنگل ها ربط می دهند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: قبل ازعید و  انتخابات  طی بخشنامه هایی جداگانه  به تمامی ادارات کل منابع طبیعی کشور آماده باش دادیم با راه اندازی گشت و مراقبت به هوش باشند تا زیاده خواهان با سوء استفاده از تعطیلات و شرایط سیاسی کشور به عرصه های ملی دست اندازی نکنند.

آقای اورنگی به یک مورد مقابله با متصرفین در استان قزوین اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: در منطقه تاکستان در یک حرکت جمعی عده ای افراد فرصت طلب قصد داشتند با استفاده از تعظیلات عید 300 تا 400 هکتار از اراضی منابع طبیعی را به تصرف خود در آورند که خوشبختانه با هوشیاری مامورین منابع طبیعی و حمایت قوه قضاییه این اراضی از آنان پس گرفته شد.

کتک خوردن مدیرکل منابع طبیعی را پیگیری می کنیم
در ادامه رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور کتک خوردن مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان از دست یک نماینده مجلس را محکوم کرد و گفت: این اقدام خلاف شئونات انسانی است و از طریق وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه به رییس مجلس شورای اسلامی این کار را پیگیری می کنیم.
علیرضا اورنگی اظهار داشت: رسماً از مدیرکل منابع طبیعی گیلان به دلیل احساس مسئولیتی که نسبت به حفظ انفال داشت تشکر کردم و کارش را درست و قانونی مي دانم.   
  

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
آب و هوا
The remote name could not be resolved: 'weather.yahooapis.com'

پیشخوان روزنامه ها